Moderator Darknet Płatny w Bitcoin Skazany na 11 lat.

Mieszkaniec Kolorado spędzi dekadę w więzieniu za swoją rolę w AlphaBay.
Bryan Connor Herrell był moderatorem na rynku darknetowym.
Przyznał się do winy w styczniu do oskarżenia o wykroczenia.
Dziewięć miesięcy po wprowadzeniu oskarżenia w kalifornijskim sądzie rejonowym, Bryan Connor Herrell, 26 lat, został skazany we wtorek na 11 lat za rolę moderatora AlphaBaya, zgodnie z ogłoszeniem Departamentu Sprawiedliwości USA.

AlphaBay, mroczny internetowy rynek kontrabandy dostępny przez przeglądarkę internetową Tor, był miejscem, gdzie sprzedawcy i nabywcy mogli wspólnie kupować i sprzedawać narkotyki, broń, skradzione informacje o tożsamości, numery kart kredytowych i inne nielegalne przedmioty – ale głównie narkotyki.

Bitcoin
Sprzedawcy narkotyków z ciemnej sieci oskarżeni o przemyt 270 milionów dolarów w Bitcoin.
Amerykański sprzedawca ciemnych stron internetowych i kostarykański farmaceuta zostali oskarżeni o handel nielegalnymi narkotykami o wartości około 270 milionów dolarów w Bitcoin Code. Duet został oskarżony przez federalną wielką ławę przysięgłych w…

Strona internetowa – wyrosła z wcześniejszej strony darknetowej Silk Road, tylko 10 razy większa – po prawie trzech latach eksploatacji w 2017 roku przecierała swoje ostatnie dni. Operacja egzekwowania prawa, obejmująca trzy kraje zdemontowane witryny, z kanadyjską policją przejmującą jej serwery w Quebecu, a urzędnicy amerykańscy starają się o ekstradycję jednego z jej administratorów, Alexandre Cazes, do USA.

Cazes został później znaleziony zwisający z ręcznika w celi więziennej w Bangkoku – podejrzenie samobójstwa.

W tym czasie strona miała prawie 400.000 użytkowników i była miejscem, gdzie kupowano nielegalne narkotyki przez Internet. Zakupy były zazwyczaj dokonywane w wirtualnych walutach, takich jak Bitcoin, Monero i Ether, ponieważ oferowały one pewną anonimowość.

Jako moderator na AlphaBay, Herrell, który poszedł przez pseudonimy „Penissmith“ i „Botah“, rozstrzygał spory między sprzedawcami i nabywcami, DOJ powiedział. Służył również jako „oszust“, obserwując wszelkie próby oszukania użytkowników AlphaBay.

Za jego wysiłki, Aurora, Colorado, mieszkaniec został opłacony w Bitcoin.

W styczniu Herrell przyznał się do winy za spiskowanie w celu zaangażowania się w organizację korupcyjną pod wpływem rekietera.

„Ten wyrok jest kolejnym dowodem na to, że przestępcy nie mogą ukrywać się za technologią, by łamać prawo“, powiedział we wtorek prokurator McGregor Scott. „Działając za zasłoną sieci darknet, może się wydawać, że udzielają schronienia przed dochodzeniami kryminalnymi, ale ludzie powinni zastanowić się dwa razy, zanim zamówią lub sprzedadzą narkotyki przez internet – zostaniesz złapany.“

Dochodzenie w sprawie AlphaBay i jego byłych administratorów jest w toku.